5 jel, ami csőtörésre utalhat otthonodban

Talán kevés horrorba illőbb jelenet van annál, minthogy arra érkezzünk haza, hogy mindenünk elázott egy csőtörés miatt. Nem muszáj azonban kivárni a katasztrófát, hiszen az előjelek szívesen mutatják meg magukat – feltéve, ha ismerjük azokat.

A csőtörés javítás nem várhat!

Csőtörést leggyakrabban elöregedett vagy túlterhelt vízhálózatok idéznek elő, de nem ritka az sem, ha valamilyen kivitelezési hibáról van szó. Olykor elég csak egy aprócska sérülés a cső falán, hogy komolyabb csőtörés váljék belőle. Ez a vízvezeték-szereléssel kapcsolatos probléma tehát senki számára sem kellemes dolog, főként akkor, ha már annyira előrehaladott állapotban van, hogy az értékeinket nem kímélve tör ki. Ha már bekövetkezett a baj, vagy megszólalt bennünk az első vészcsengő, akkor azonnal szakemberhez kell fordulnunk. A Dénes Építőipari Kft.-nél a csőtörés javítás például egy 0-24 órában elérhető szolgáltatás, ami azt jelenti, hogy egy karnyújtásnyira lesz a segítség.

Mik a csőtörés előjelei? Milyen esetekben jöhet szóba a csőtörés javítás?

Makacs dugulás

Habár sokan nem tulajdonítanak nagy jelentőséget a WC csésze, mosogatótálca stb. elzáródásának, hogy ha a dugulás többször is visszatér, akkor valószínűleg csőtörés áll a háttérben. Ezt viszont nem könnyű megállapítani, mivel a vízhálózatokra nincs rálátása az embernek. Ilyenkor nagyon jól tud jönni a csatorna diagnosztika, amit akár a Dénes Építőipari Kft.-nél is igénybe vehetünk. Ők például a csatorna kamerázás módszerével néznek bele a csövekbe, amihez a burkolatot sem kell megbontani – és persze a dugulás megszűntetésében is fognak tudni segíteni.

Csöpögő csap és alacsony víznyomás

Habár egy csöpögő csap elég intő jel lehet, általában ilyenkor hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy csak egy rossz tömítés okozza a dolgot. A csökkenő víznyomás is okot adhat az aggodalomra, mivel általában 3,5 bar a normális érték. Mivel azonban egy megfeszült cső is kiválthatja ezt, érdemes szivárgásvizsgálatot is végezni. A Dénes Építőipari Kft. például akusztikus műszeres bemérést alkalmaz, mely során a szivárgó víz által generált hangok alapján mérik fel, hogy valóban erről van-e szó.

Pangó víz és párásodás

Teljesen természetes jelenség, mikor egy kiadós zuhanyzás után áll a víz a fürdőszobában, bevizesednek az ablakok, és lecsapódik a pára a falakon, bútorokon. A csőtörés esetében azonban ezek a tényezők akkor is fent állnak, ha éppen senki sincs otthon. Például pang a víz a padlóösszefolyóknál, vizesedik a mennyezet, a falak, a szőnyeg, és fekete penészfoltok kezdenek el éktelenkedni mindenhol. Kertes ház esetében pedig igen hamar szóba jöhet a csőtörés javítás gondolata, amennyiben gyakran úgy néz ki a kertünk, mint esőzés vagy locsolás után.

Magas vízszámla és túlpörgött vízóra

Csőtörés javítás jöhet szóba akkor is, ha a vártnál magasabb díjat kell fizessünk a vízszámlára. Amennyiben nem állt be különösebb változás a fürdőzési szokásainkban, nem kezdtünk el több, vizet elhasználó berendezést üzemeltetni, és nem is locsoltunk többet a kertben, akkor sanszos, hogy valahol el van törve egy vízvezeték, és szivárog a cső. Ha pedig ez sem győzött volna meg minket, akkor figyeljük meg a vízórát is. Indokolatlanul pörög még akkor is, ha direkt elzártunk minden csapot? Sajnos most már hihetünk a jeleknek!

 

You may also like...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük