PVC padló ragasztása nagy pontossággal

Amikor spórolni szeretnénk, de mégis minőséget kívánunk otthonunkba behelyezni, akkor bátran elő vehetjük a régi és hatékony módszereket. A nagyszüleink otthonában gyakran találkozhattunk a fürdőben, előszobában, konyhában elhelyezett linóleummal. Ezeknek természetesen voltak hátrányai. A többnyire vékony burkolatok elég hamar kilyukadtak, szakadtak, törtek. A PVC padló ragasztása azonban már más feltétlek mentén történik manapság. Először is fontos tisztában lenni vele, hogy a modernebb technológiával készülő termékek már sokkal puhábbak, jobban viselik a terhelést és sokáig kitartanak. Egyszerűen cserélhetők és gyakran annyira egyedi mintázatot kapnak, amiről nem mondható meg, hogy pontosan műanyagról van-e szó, vagy akár valódi kőről.

A PVC padló ragasztása egyszerűen elvégezhető a megfelelő alapfelületre. Ehhez fontos a betont megtisztítani, kiegyenlíteni, majd következhet a ragasztó leterítése. Csak speciálisan erre a célra kifejlesztett termékkel szabad dolgozni és mindig a gyártó utasítások figyelembevételével történjen meg a PVC padló ragasztása. A művelet után időt kell biztosítani a szellőztetésnek, hogy a kipárolgó anyagok eltávolodjanak a térből. Ami meghatározó több szempontból még az a megfelelő illesztés és vágás.

Bár a linóleum egy ollóval, sniccerel, vagy élesebb késsel is vágható, azért az illesztésekre mindig figyeljünk oda különösképpen. A PVC padló ragasztása során a faltól mindig hagyjunk 1 mm távolságot. Erre a tágulás miatt van szükség és a szegélyléc úgyis eltakarja majd. A minta megtartására is figyeljünk, amikor egymás mellé történik a lapok illesztése, mert csak így őrizhető meg a kívánt folytonosság és jó hangulat.

You may also like...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük