Az ötlettől a kész videóig – avagy videó készítés 5 lépésben

Akárhol szörfözünk a világhálón, lépten-nyomon videókba botlunk, amelyek könnyen feldolgozható, gyorsan megszerezhető információkat szolgáltatnak a nézőknek, a cégek számára pedig segítenek a marketing célok megvalósításában. A videó készítés ezért soha nem látott népszerűségnek örvend. Ebben a cikkben megmutatjuk, mely lépések vezetnek el az ötlettől a kész kontentig.

 

A videó készítés 5 lépése

 

1.     Tervezés

 

Az alap mindig egy jó ötlet. Meg kell ismerni a célcsoportot, hogy kik ők, milyen kérdések foglalkoztatják őket, milyen problémákat akarnak megoldani, majd ezek alapján olyan kontentet kell létrehozni, amelyek segítenek nekik ezekben. A tartalom mellett meg kell tervezni a többi tényezőt is: a forgatás helyszínét, a szereplőket, a különféle effekteket stb.

 

2.     Videó forgatás

Tény, hogy egy noname okostelefonnal is működhet a videó készítés, azonban a minőség – ahogy az előbb is írtuk – rendkívül fontos, főleg akkor, ha marketing célokra szeretnénk felhasználni az elkészült anyagot. Egy forgatásnak megvannak a tárgyi és személyi feltételei, amelyeket biztosítani kell ahhoz, hogy a végeredmény megfelelő minőségű legyen. Oda kell figyelni a fénybeállításokra, a hangosításra, az akusztikára, valamint a megfelelő helyszínre is.

3.     Vágás, utómunka

Ha a felvétel elkészült, még nem lehet hátra dőlni, hiszen a vágás, a zenék és képek kiválogatása (és a jogdíjukról való gondoskodás), a kulcsszavazás és az indexkép kiválasztása is fontos feladatok, amelyek szintén megkövetelik a hozzáértést.

4.     Véleményezés, javítás, optimalizálás

Az elkészült anyag publikálás előtt egy belső ellenőrzésen esik át, majd a megrendelőhöz kerül véleményezésre.

5.     Disztribúció (hogy a nézők ráakadjanak a videóra)

A videó készítés utolsó lépése meghatározni, mely csatornákon érdemes publikálni a videót annak érdekében, hogy a lehető legtöbb nézőt elérje. A teljes videóból készített, rövidebb kivonatok pedig akár önálló marketing anyagként is hasznosíthatók.

Ha mindez bonyolultnak tűnik, a feladatot át lehet adni egy kreatív ügynökségnek, amely profi színvonalon készíti el bármely cég tartalmait.

You may also like...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük